sobota, 12 kwietnia 2014

30-Day Book Challenge - Dzień 3

Witam już 3 dnia mojego wyzwania. Dzisiaj czas na:

Twoją ulubioną serię

1.       
     W tym miejscu wywiązała się krwawa batalia między „Harrym Potterem”, a „Felixem, Netem i Niką”. Obie serie uwielbiam, obie czytałam po kilka razy i potrafię zacytować spore fragmenty Chociaż wydaje mi się, że Potter wysunął się na prowadzenie to  ostatecznie postanowiłam umieścić tutaj „Felixa”, głównie dlatego, że Harry na pewno się przy tym wyzwaniu znajdzie jeszcze nie raz i zdążę jeszcze powiedzieć za co go kocham.  Tymczasem trzeba też promować inne świetne książki, znane węższemu gronu odbiorców. A za co uwielbiam serię Rafała Kosika? Przede wszystkim za humor. Przy tej serii ciężko jest nie śmiać się na głos, ba, i to w miejscach publicznych. Seria towarzyszyła mi od gimnazjum i chociaż bohaterzy nie dorastali razem ze mną (bo jednak cały czas siedzą w tym gimnazjum,  od ponad 10 książek) to nawet będąc starsza potrafili mnie rozśmieszyć. Inna dygresyjka z życia wzięta: kiedy 4 część miała wejść do Empiku, specjalnie opuściłam zajęcia (tak, nie jestem z tego dumna), żeby pojechać po nią na drugi koniec miasta.

3 komentarze:

  1. Nie znam tej serii, ale wciąż mam w planach zapoznanie się z nią, tylko jeszcze nie wiem kiedy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z „Harrym Potterem” miałam już do czynienia, lecz niestety nie przypadł mi do gustu. Drugiego cyklu zaś wcale nie znam i nawet nigdy o nim nie słyszałam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam całą serię Felixa w domu ^^ Uwielbiam przygody trójki gimnazjalistów, Kosik ma niebanalne poczucie humoru i pomysły na ciekawe przygody. Moją ulubioną częścią jest "Trzecia kuzynka", ponoć trwają dyskusje na temat jej ekranizacji :)

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy